Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4857 zł w czwartek 4 lutego
Kurs euro do złotego

Początek nowego tygodnia handlowego przyniósł umocnienie polskiego złotego, jednak wczoraj doszło do odreagowania, a dziś również znajduje się on nieznacznie pod kreską. Czy to tylko chwilowa korekta? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego poniżej strefy wsparcia przy 4,50 zł

Sytuacja techniczna na EUR/PLN zaczyna wyglądać coraz bardziej niedźwiedzio. Notowania cofnęły się poniżej poziomu 4,50 zł, który stanowił w ostatnim czasie wsparcie, przez co istnieje szansa na pogłębienie przeceny. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania znajdują się poniżej wspominanego poziomu, należy oczekiwać ruchu w kierunku wsparcia przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kolejne testy zakresu 1,20 na eurodolarze oraz podtrzymanie mocniejszego PLN wobec euro. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4860 PLN za euro, 3,7335 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1476 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0786 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,198% w przypadku obligacji 10-letnich.– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs funta (GBP/USD) po 1,3600 przed decyzja BoE

Kurs EUR/PLN na plusie o poranku

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że po ostatnich spadkach doszło do nieznacznego odreagowania. Niemniej strefa przy 4,4950 zł pozostaje kluczowym oporem i tak długo jak notowania nie wrócą powyżej, należy oczekiwać dalszej przeceny, a obecny ruch traktować jedynie jako lokalną korektę. Najbliższe ważne wsparcie znajduje się w rejonach ostatnich dołków przy 4,42 zł.

Wykres EUR/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed cena akcji | nasdaq composite notowania | analiza | bitcoins | kurs euro notowania |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here