Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4874 zł w środę 18 listopada
Kurs euro do złotego

We wtorkowy poranek obserwujemy mieszane nastroje na głównych parach walutowych z polskim złotym. Złotówka osłabia się do euro, franka i funta, jednak umacnia się do dolara. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego bez zdecydowanego kierunku

Ostatni tydzień na parze EUR/PLN zakończył się mieszanie. Notowania co prawda odbiły się od wsparcia przy mierzeniu 38,2% Fibonacciego, jednak kupujący mają problem z kontynuacją ruchu po weekendzie, przez co niewykluczony jest ponowny test poziomu 4,4720 zł. W przypadku gdyby doszło do jego wybicia, zostanie otwarta droga w kierunku 4,42 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Rano na głównych parach walutowych ze złotym obserwujemy korektę wczorajszych ruchów. W tym tygodniu pojawi się jeszcze sporo danych makro z Polski, jednak dziś kalendarz dla naszego kraju jest pusty, co oznacza duże uzależnienie od sytuacji na świecie. W centrum uwagi inwestorów mogą być dane w Europie, w tym zaplanowana na 11:00 publikacja rewizji PKB za IV kwartał 2020 r. w strefie euro – komentowała o poranku Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs funta do dolara GBP/USD w drodze po 1,40 USD

Kurs EUR/PLN poniżej 4,4950 zł

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś kupujący próbują odrabiać straty po wczorajszych spadkach. Niemniej dopóki kurs nie wróci powyżej strefy oporowej przy 4,4950 zł – bazowym scenariuszem jest dalszy ruch spadkowy. Kluczowe wsparcie w średnim terminie znajduje się dopiero przy 4,42 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig wykres | kurs sp500 | akcje cd projekt | dolar online | kurs cd projekt |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here