Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4815 zł w środę 10 lutego
Kurs euro do złotego

Podczas środowej sesji możemy obserwować słabość polskiego złotego w ujęciu do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znajdują się na plusie w ujęciu do złotówki. Największy ruch obserwujemy na GBP/PLN, gdzie wzrosty wynoszą 0,6%. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Finax

Kurs euro do złotego testuje wsparcie przy 38,2% Fibo

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły spadki na parze walutowej EUR/PLN. Notowania wybiły się poniżej linii trendu, jednak kupujący pojawili się na wysokości mierzenia 38,2% Fibonacciego. Jeżeli poziom ten zostanie wybity, droga w kierunku kolejnych zniesień: 50% oraz 61,8%, zostanie otwarta. Pomimo dzisiejszego odreagowania, świeca W1 i tak nie zachęca do wzrostów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Popołudnie na rynku złotego mija pod znakiem lekkiego osłabienia. Rynkową historią „dnia” jest odczyt inflacji z USA, gdzie część obserwatorów spodziewała się wyraźnego podbicia wskaźnika tymczasem odczyt 1,4% r/r wypadł poniżej szacunków. Lokalnie EUR/PLN podbija nieco do 4,48 PLN, podczas gdy eurodolar stabilizuje się – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD powrócił do trendu wzrostowego?

Kurs EUR/PLN nieznacznie w górę

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś kupujący próbują odrabiać straty po ostatnich spadkach. Niemniej warto zauważyć, że kurs euro do złotego utrzymuje się poniżej oporu przy 4,4950 zł, przez co obecny ruch może być krótkotrwały. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, dopóki cena znajduje się poniżej, należy oczekiwać dalszej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones kurs | pgnig akcje kurs | wartosc zlotowki | nasdaq akcje | biomed-lublin gpw |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here