Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4807 zł w poniedziałek 8 lutego
Kurs euro do złotego

W poniedziałek możemy obserwować niewielką zmienność na głównych parach walutowych z polskim złotym. Dziś nasza krajowa waluta umacnia się nieznacznie do franka i funta, z kolei w ujęciu z dolarem i euro nie widać większych ruchów. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Finax

Kurs euro do złotego poniżej ważnego wsparcia

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować wyraźne spadki na kursie euro do złotego. Patrząc na interwał tygodniowy, kurs zamknął świecę W1 poniżej wsparcia przy 4,50 zł, co przemawia za kontynuacją spadków. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, możliwe będzie pogłębienie przeceny nawet w kierunku strefy zaznaczonej kolorem zielonym przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Istotny wpływ na wyceny par z polskim złotym w końcówce poprzedniego tygodnia miały wydarzenia na szerokim rynku walutowym, zwłaszcza duże wahania notowań amerykańskiego dolara. W tym tygodniu kalendarz danych makro dla Polski jest praktycznie pusty – dopiero w piątek pojawią się dane dotyczące PKB za IV kw. Do tego czasu złoty będzie więc uzależniony od nastrojów globalnych – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD wraca powyżej 1,20 USD

Kurs EUR/PLN bez zmian

Jeśli chodzi z kolei o interwał dzienny, notowani EUR/PLN nie wykazują dziś większej zmienności. Notowania utrzymują się poniżej kluczowego oporu przy 4,4950 zł, co przemawia za kontynuacją spadków. Dopóki kurs znajduje się poniżej strefy zaznaczonej na fioletowo, bazowym scenariuszem jest ruch w kierunku ostatnich minimów przy 4,42 z. Kolejne ważne wsparcie wypada przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 index | prognozy dla dolara | biomed lublin giełda | ropa kurs | kurs dolara online |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułScope Fluidics zakończyła testy przedrejestracyjne panelu SARS Cov-2
Następny artykułIndeksy S&P 500 oraz Nasdaq Composite ustanowiły nowe szczyty
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here