Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4804 zł w piątek 9 października
Kurs euro do złotego

W ostatnich dniach możemy obserwować wyraźnie mniejszą zmienność niż chociażby w ubiegłym tygodniu. Po weekendzie na parach z polskim złotym nie widać zdecydowanego kierunku. Wczoraj PLN nieznacznie osłabił się do euro, dolara, funta i franka. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego w zawieszeniu

Jeśli spojrzymy na wykres CHF/PLN technicznie, można zauważyć, że ostatnia świeca W1 zamknęła się wyraźnym czarnym korpusem z długim górnym cieniem, co przemawia za kontynuacją przeceny. Niemniej od początku tygodnia kurs nie wykazuje większej zmienności, a przed nami ostatnia sesja. Jeżeli dziś sytuacja nie ulegnie zmianie, świeca W1 zamknie się jako doji.

Na poniższym screenie, który przedstawia sytuacje na interwale W1 widzimy, że kurs odbił się w od strefy przy 4,5750 zł, po czym spadki przybrały na sile. Aktualnie notowania znajdują się nieznacznie poniżej 4,50 zł i zgodnie z klasyczną analizą techniczną, wszystko wskazuje na dalsze spadki. niemniej na razie brakuje zdecydowanego ruchu, kurs lokalnie konsoliduje.

Wykres EUR/PLN

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4852 PLN za euro, 3,8092 PLN wobec dolara, 4,1599 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9329 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wyniosły 1,317% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ. 

Zobacz także: Funt napiera na opór 1,30 USD, czy dojdzie do wybicia?

Kurs EUR/PLN odbija od wsparcia przy 4,77 zł

Patrząc z kolei na niższy przedział czasowy – D1, w tym tygodniu mamy do czynienia z lokalną konsolidacją. Notowania co prawda utrzymują się poniżej oporu przy 4,5050 zł, jednak odbiły się ponownie od wsparcia przy 4,47 zł. W krótkim terminie o dalszym kierunku powinno więc zdecydować wybicie w jedną ze stron.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here