Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,48 zł w środę 23 września
Kurs euro do złotego

Na początku nowego tygodnia handlowego możemy obserwować podwyższoną zmienność na polskim złotym. W środę o poranku nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, funta i franka. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego wyhamowuje przy 4,50 zł

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, notowania dotarły wczoraj do kluczowej strefy oporowej przy 4,50 zł, gdzie uaktywnili się sprzedając. Miejsce to stanowiło w przeszłości skuteczną barierę podażową, dlatego też dopóki nie dojdzie do wybicia, możliwe jest cofnięcie w rejony 4,40 zł

Niemniej w przypadku zanegowania oporu i wyjścia powyżej, wzrosty mogą przybrać na sile. Wtedy tez doga do większej zwyżki zostanie otwarte, a celem dla kupujących będą maksima z marca.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi spadek eurodolara poniżej pełnego zakresu 1,17 USD, co podbija presję na waluty EM, w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4825 PLN za euro, 3,8375 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1638 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8785 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,325% w przypadku obligacji 10-letnich.– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Złoto pod presją sprzedających, cena wybija dołem z formacji trójkąta

Kurs EUR/PLN odbija od oporu

Patrząc natomiast na niższy przedział czasowy – interwał D1, zgodnie z oczekiwaniami, po pokonaniu oporu przy 4,4230 zł, wzrosty przyspieszyły. Wczoraj doszło doszło jednak do testu kluczowego oporu wypadającego w rejonach 4,51 zł, gdzie uaktywnili się sprzedający, dając szasnę na cofnięcie na EUR/PLN.

Strefa przy 4,51 zł jest aktualnie kluczowa. Dopiero w przypadku jej pokonania, może dojść do przyspieszenia wzrostów. W przeciwnym razie, cofniecie poniżej może prowadzić do korekty wczorajszej zwyżki.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1650 zł w środę 23 września
Następny artykułInwestycja w metale sposobem na kryzys
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here