Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4790 zł w poniedziałek 5 października
Kurs euro do złotego

W ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować podwyższona zmienność na parach z polskim złotym. Ostatecznie nasza krajowa waluta zdołała umocnić się do euro, dolara, funta i franka. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego w odwrocie

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, można zauważyć wyraźne cofnięcie. na ostatniej świecy W1. Zamknięcie sporym czarnym korpusem przemawia za kontynuacją przeceny w najbliższych dniach. Kluczowa jest aktualnie strefa przy 4,50 zł.

Z punktu widzenia AT, notowania odbiły się w ubiegłym tygodniu od strefy przy 4,5750 zł, po czym spadki przybrały na sile. Aktualnie kurs znajduje się nieznacznie poniżej 4,50 zł i jeśli się tutaj utrzyma, istnieje szasną na dalsze spadki, nawet w kierunku strefy wsparcia przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– W obliczu braku zaplanowanych istotnych publikacji w dzisiejszym kalendarzu danych makro dla Polski, rodzima waluta pozostanie pod istotnym wpływem informacji z szerokiego rynku. Tam w centrum uwagi będą przede wszystkim doniesienia z USA, dotyczące stanu zdrowia Donalda Trumpa (zaledwie parę tygodni przed wyborami prezydenckimi), jak również odczyty PMI i ISM dla usług. W przypadku Polski, istotne informacje z rodzimego rynku pojawią się dopiero w środę, ponieważ to na wtedy zaplanowana jest decyzja RPP ws. stóp procentowych – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs dolara traci na początku nowego tygodnia, co dalej z EURUSD?

Kurs EUR/PLN poniżej 4,50 zł

Przechodząc na niższy przedział czasowy, notowania wróciły poniżej wsparcia przy 4,5050 zł, co przemawia za rynkowymi niedźwiedziami. Tka długo jak kurs znajduje się poniżej istnieje szansa na dalsze spadki. Jako wsparcia należy wziąć pod uwagę strefy horyzontalne znajdujące się przy zniesieniach Fibonacciego.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here