Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4780 zł w czwartek 8 października
Kurs euro do złotego

W ostatnich dniach możemy obserwować nieco mniejsze ruchy na głównych parach z polskim złotym. Niemniej w skali całego tygodnia nasza krajowa waluta umacnia się nieznacznie do euro, dolara, funta i franka. Z kolei w czwartek o poranku widać mieszane nastroje i nieznaczne straty złotego w ujęciu chociażby z funtem. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego z perspektywą spadków?

Parząc na wykres CHF/PLN technicznie, widzimy, że ostatnia świeca W1 zamknęła się wyraźnym czarnym korpusem z długim górnym cieniem, co przemawia za kontynuacją przeceny w najbliższych dniach.

Na poniższym screenie widzimy, że kurs odbił się w od strefy przy 4,5750 zł, po czym spadki przybrały na sile. Aktualnie notowania znajdują się nieznacznie poniżej 4,50 zł i wszystko wskazuje na dalsze spadki, nawet w kierunku strefy wsparcia przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na eurodolarze. Widoczne jest ograniczenie risk-off zainicjowanego po zerwaniu rozmów przez Trumpa. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4775 PLN za euro, 3,8055 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1489 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9206 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,333% w przypadku obligacji 10-letnich- komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ. 

Zobacz także: Kurs euro przed publikacją protokołu z ostatniego posiedzenia EBC

Kurs EUR/PLN broni wsparcia przy 4,77 zł

Patrząc z kolei na niższy przedział czasowy – D1, widać, że mamy do czynienia z lokalnym ruchem bocznym. Notowania wróciły poniżej oporu przy 4,5050 zł, jednak odbiły się ponownie od wsparcia przy 4,47 zł. W krótkim terminie o dalszym kierunku powinno więc zdecydować wybicie w jedną ze stron.

EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here