Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4777zł w piątek 27 listopada
Kurs euro do złotego

Pod koniec tygodnia nasza krajowa waluta osłabia się do euro, dolara, franka i funta. Notowania EUR/PLN znajdują się w piątek o poranku na plusie. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego próbuje odbijać

Ostatnie 3 tygodnie przyniosły wyraźną przecenę na kursie euro do złotego, przez co doszło do pokonania wsparcia przy 4,50 zł. Pomimo odbicia jakie widzimy w ostatnich dniach, główna tendencja pozostaje spadkowa. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs będzie się utrzymywał poniżej wspomnianego poziomu 4,50 zł, istnieje szansa na dalszą przecenę, nawet w kierunku 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych wydarzeń. Eurodolar pozostaje przy 1,1934 USD podczas gdy PLN konsoliduje nad 4,45 EUR/PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4726 PLN za euro, 3,7517 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1402 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,014 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,215% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Załamanie na rynku Bitcoina, koniec rajdu na krytpowalutach?

Kurs EUR/PLN próbuje odrabiać straty

Jeśli zejdziemy na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś kupujący próbują odrabiać straty po ostatnich spadkach. Niemniej warto zauważyć, że kurs euro do złotego utrzymuje się w lokalnej konsolidacji. Po tym jak w minionym tygodniu doszło do wybicia wsparcia wynikające z układu 1:1 oraz wcześniejszych reakcji ceny, powinno być ono traktowane jako najbliższa zapora podażowa. Strefa przy 4,4950 zł jest na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG20 notuje spadek o prawie 0,6%. JSW i KGHM w górę
Następny artykułGroclin miał 1,27 mln zł straty netto z dział. kont. w III kw. 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here