Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4750 zł we wtorek 9 lutego
Kurs euro do złotego

W poniedziałek mogliśmy obserwować nieznaczne umocnienie polskiego złotego w ujęciu do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znalazły się pod kreską. Dziś o poranku obserwujemy jednak odreagowanie. Co dalej z PLN, czy odda on wczorajsze zyski? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Finax

Kurs euro do złotego na nieznacznym plusie o poranku

Podczas wczorajszej sesji nasza krajowa waluta umocniła się względem euro, franka, dolara i funta. Dziś o poranku obserwujemy jednak cofnięcie, złotówka nieznacznie traci. Patrząc technicznie na wykres EUR/PLN, pomimo niewielkiego odbicia, sentyment pozostaje spadkowy. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, dopóki kurs utrzymuje się poniżej poziomu 4,50 zł, należy oczekiwać ruchu w kierunku 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Słabszy dolar okazał się być wsparciem dla złotego, który już po zeszłym tygodniu miał dość dobry bilans otwarcia – już wcześniej EURPLN zszedł poniżej 4,50, a USDPLN naruszył linię trendu wzrostowego przy 3,73. Lepszy sentyment globalny ma szanse podbić złotego w kolejnych dniach – komentował wczoraj po południu Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Bitcoin wystrzelił w górę, cena powyżej 46 tysięcy dolarów USD!

Kurs EUR/PLN próbuje odrabiać straty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś kupujący próbują odrabiać straty po ostatnich spadkach. Niemniej warto zauważyć, że kurs euro wybił w minionym tygodniu wsparcie wynikające z układu 1:1 oraz wcześniejszych reakcji ceny. Strefa przy 4,4950 zł jest na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4200 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro usd | biomed lublin kurs | lotos akcje | notowania dolara online | kurs akcji mercator | s&p500 |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin rósł najsilniej od 3 lat dzięki Tesli. Kurs BTC wynosi prawie 48 tys. dol.
Następny artykułAllegro ze stratą, słabość WIG20 na tle Europy
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here