Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4750 zł w środę 3 lutego
Kurs euro do złotego

Podczas wtorkowej sesji mogliśmy obserwować wyraźne umocnienie polskiego złotego w ujęciu do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znalazły się pod kreską. Czyżby był to początek większego ruchu na złotówce? Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego poniżej strefy wsparcia przy 4,50 zł

Sytuacja techniczna na kursie euro do złotego zaczyna wyglądać coraz bardziej pro spadkowo. Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, doszło do ponownego wybicia linii poprowadzonej po ostatnich minimach, oraz powrotu poniżej wsparcia przy 4,50 zł. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, należy więc oczekiwać dalszych spadków. Najbliższe ważne wsparcie znajduje się dopiero przy 4,40 zł, dlatego też jest sporo przestrzeni do przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi test 1,20 USD na eurodolarze oraz wyraźnie mocniejszego PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4770 PLN za euro, 3,7211 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1441 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0823 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,168% w przypadku obligacji 10-letnich.– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Indeksy giełdowe wracają do wzrostów, czas na kolejne maksima w USA

Kurs EUR/PLN przyspiesza spadki

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, obserwujemy kapitulację kupujących. Po tym jak kurs wybił się z lokalnej konsolidacji, spadki przybrały na sile. Jak widać na poniższym wykresie, doszło także do pokonania strefy wsparcia przy 4,4950 zł, co otwiera drogę do dalszych spadków. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs znajduje się poniżej, należy oczekiwać ruchu nawet w kierunku ostatnich minimów przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN

EUR/PLN interwał D1

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara nbp prognozy | orlen cena akcji | biomed kurs akcji | bitcoin wiadomosci | analizy |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here