Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4745 zł w poniedziałek 30 listopada
Kurs euro do złotego

W poniedziałkowy poranek obserwujemy niewielkie umocnienie polskiego złotego względem głównych walut. Złotówka osłabia się tylko do fraka, jednak zyskuje do euro, dolara i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego rozpoczyna tydzień od spadków

Ostatni tydzień na kursie euro do złotego zakończył się na plusie. na interwale W1 wyrysowała się nawet pro wzrostowa formacja objęcia hossy, niemniej nowy tydzień rozpoczyna się od spadków. Warto zauważyć, że pomimo formacji zapowiadającej wzrosty, kurs utrzymuje się poniżej kluczowej strefy oporowej przy 4,50 zł. Dopiero jej pokonanie mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Wyhamowanie zwyżki wartości polskiego złotego odzwierciedla sytuacja na głównych kursach walutowych powiązanych z PLN. Notowania USD/PLN poruszają się obecnie w rejonie 3,74-3,75, który funkcjonuje jako techniczne wsparcie. Z kolei kurs EUR/PLN już delikatnie ruszył w górę, odbijając się w poprzednim tygodniu od wsparcia w okolicach 4,46 i docierając dzisiaj rano do poziomu 4,4830-4,4840- komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Bitcoin wraca do wzrostów, kurs powyżej 18500$. Koniec korekty na rynku krypto?

Kurs EUR/PLN broni oporu

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś sprzedający mają przewagę. Notowania odbiły się od pokonanej jakiś czas temu strefy przy  4,4950 zł, która jest na chwilę obecną kluczowym oporem. Jeśli ruch spadkowy będzie kontynuowany, najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRonson wprowadził do sprzedaży 66 lokali w ramach II etapu Nowych Warzymic
Następny artykułPizza Hut w Wenezueli pozwala płacić za swoje produkty bitcoinem
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here