Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4736 zł w poniedziałek 12 października
Kurs euro do złotego

W poniedziałek przed południem nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, funta i franka. Obserwujemy więc korektę po ostatnim dobrym tygodniu, który złoty zamknął na plusie. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego poniżej kluczowej strefy oporowej

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, sytuacja przemawia raczej za dalszymi spadkami. Ostatnia świeca W1 zamknęła się wyraźnym czarnym korpusem, poniżej strefy przy 4,50 zł. Kurs odbił się dwa tygodnie temu od strefy przy 4,5750 zł, a w ubiegłym tygodniu przecena była kontynuowana.

Z kolei po weekendzie możemy obserwować ruch w górę, który jednak na razie trzeba traktować jedynie jako korektę. Jeśli obecna tendencja się utrzyma, istnieje szansa na dalsze spadki, nawet w kierunku strefy wsparcia przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Sytuacja na rynku polskiego złotego jest odzwierciedleniem nastrojów inwestorów na szerokim rynku walutowym. Ostatnie dni były okresem większego optymizmu i nastawienia risk-on, co szkodziło amerykańskiemu dolarowi. Początek poniedziałkowej sesji przynosi dalszą słabość USD, co sprzyja wycenom walut uznawanych za bardziej ryzykowne – a do takich należy PLN – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Metale szlachetne wracają do wzrostów, złoto i srebro mocno w górę

Kurs EUR/PLN testuje opór przy 4,47 zł

Patrząc z kolei o niższy przedział czasowy – D1, mamy do czynienia z lokalną korektą po zeszłotygodniowych spadkach. Notowania testuję od dołu wybitą wcześniej strefę przy poziomie 4,47 zł. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, należy więc oczekiwać dalszych spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here