Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4733 zł we wtorek 1 grudnia
Kurs euro do złotego

Podczas wczorajszej sesji euro nieznacznie straciło do polskiego złotego. Pod kreską w ujęciu do złotówki znalazł się też frank szwajcarski, z kolei funt i dolar umocniły się. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego utrzymuje się poniżej strefy oporu przy 4,50 zł

Pomimo, że w ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować wyhamowanie przeceny na kursie euro do złotego, tak po weekendzie widać przewagę sprzedających. Patrząc technicznie na interwał W1, doszło do utworzenia się pro wzrostowej formacji objęcia hossy, niemniej dopóki kurs znajduje się poniżej strefy oporowej przy 4,50 zł, wdaje się, że to sprzedający mają przewagę. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku wsparcia przy 4,40 zł. Z kolei aby myśleć o wzrostowych, notowania musiałyby wrócić powyżej wcześniej wspomnianego poziomu 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie kursu eurodolara blisko 1,2 USD. PLN pozostaje w konsolidacji na 4,45 EUR/PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4748 PLN za euro, 3,7438 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1253 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0016 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,227% w przypadku obligacji 10-letnich komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji i odbicie od 1,20 USD na EURUSD

Kurs EUR/PLN w ruchu bocznym 

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że notowania znajdują się w lokalnym ruchu bocznym. W ostatnim czasie kurs euro wybił wsparcie wynikające z układu 1:1 oraz wcześniejszych reakcji ceny. Strefa przy 4,4950 zł jest na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1256 zł we wtorek 1 grudnia
Następny artykułBitcoin zamyka rekordowy miesiąc. XRP zyskiwał 172% w listopadzie
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here