Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4714 zł w piątek 4 grudnia
Kurs euro do złotego

W czwartek mogliśmy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. W piątek również nie widać rozstrzygnięcia, co do trendu w średnim terminie jednak złoty znajduje się pod kreską wobec euro, dolara, funta i franka. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego broni linii trendu

Pomimo, że na interwale W1 na EUR/PLN widać było pro wzrostową formację objęcia hossy, tak tydzień rozpoczął się od spadków. Przecena sprowadziła kurs w rejony linii trendu, gdzie pojawili się kupujący. Odbicie się w tym miejscu świadczy o chęci utrzymania tendencji wzrostowej w długim terminie. W przypadku zamknięcia się świecy na aktualnym poziomie, bądź wyżej, może przemawiać za kontynuacją wzrostów po weekendzie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Ostatnie godziny handlu na rynkach przyniosły lekkie schłodzenie po tym jak Pfzier poinformował o ograniczeniu pierwszej ilości (nawet o połowę) szczepionek które trafią na rynek z uwagi na problemy w łańcuchu dostaw. Informacje „szczepionkowe” nie mają już jednak wielkiego wpływu na rynki. Inwestorzy w dalszym ciągu prezentują optymistyczne, choć dość ostrożne nastawienie. Co ciekawe wyższe poziomy na eurodolarze sugerują mocniejszego PLN – tymczasem ruch ten widoczny jest jedynie w spadku USD/PLN, podczas gdy EUR/PLN konsoliduje nad 4,45 PLN – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Inwestorzy czekają na raport NFP, czego oczekiwać po danych z rynku pracy w USA?

Kurs EUR/PLN wrócił do zakresu konsolidacji

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że pomimo wtorkowej przeceny, notowania szybko wróciły do zakresu konsolidacji. Bazowym scenariuszem w krótkim terminie jest więc dalszy ruch boczny. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,50 zł, dopiero jej pokonanie mogłoby się przyczynić do silniejszych wzrostów.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD największym przegranym roku! Indeks dolara najniżej od kwietnia 2018 r.
Następny artykułKurs funta najwyżej od maja 2018 r.! GBP najsilniejszą walutą G8
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here