Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4710 zł we wtorek 8 grudnia
Kurs euro do złotego

We wtorkowy poranek nie widać większej zmienności na parach z polskim złotym. Główne pary walutowe znajdują się dokładnie na wysokości poziomu zamknięcia wczorajszej sesji. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego utrzymuje poniżej strefy przy 4,50 zł

W ostatnich dwóch tygodniach nie widać zdecydowanego kierunku na kursie euro do złotego. Po zeszłotygodniowej przecenie obserwujemy nieznaczne wzrosty, niemniej para walutowa EUR/PLN utrzymuje się poniżej strefy oporowej przy 4,50 zł, która pozostaje kluczowa. W średnim terminie niewykluczona jest więc nawet przecena w kierunku strefy popytowej przy 4,40 zł. Z kolei aby myśleć o wzrostowych, notowania musiałyby wrócić powyżej wcześniej wspomnianego poziomu 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi stabilnego PLN oraz sygnał o wyhamowaniu wzrostu na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4700 PLN za euro, 3,6891 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1396 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9280 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,357% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Zawirowania na kursie funta, GBP/USD odbija od kluczowej strefy oporu przy 1,35

Kurs EUR/PLN pozostaje w lokalnym ruchu bocznym

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że notowania utrzymują się w konsolidacji.  Strefa przy 4,4950 zł jest na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł. Dopóki nie dojdzie do wybicia w jedną ze stron, bazowym scenariuszem jest dalszy ruch boczny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here