Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4710 zł w czwartek 3 grudnia
Kurs euro do złotego

Pomimo, że we wtorek złoty umocnił się do głównych walut, tak wczoraj obserwowaliśmy kompletnie odwrotną sytuację- złotówka znalazła się pod presją sprzedających. Z kolei dziś o poranku zmienność jest ograniczona, notowania głównych par walutowych z PLN utrzymują się w rejonach wczorajszego poziomu zamknięcia bądź nieznacznie powyżej. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego odrabia straty

Patrząc na interwał tygodniowy, para walutowa EUR/PLN utrzymuje się poniżej wsparcia przy 4,50 zł, i zgodnie z klasycznymi założeniami AT, dopóki nie dojdzie do wybicia górą, cały czas możliwa jest kontynuacja ruchu w kierunku południowym. Jeżeli obecny sentyment się nie zmieni, niewykluczona jest nawet przecena w kierunku strefy popytowej przy 4,40 zł.

Niemniej jak widać na poniższym wykresie, spadki z początku tygodnia zostały wymazane, przez co pojawił się spory cień dolny, który nie zachęca do sprzedaży. niewykluczone więc, że notowania będą konsolidować na obecnych poziomach w najbliższym czasie. 

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze wzrosty eurodolara ponad 1,21 USD. Co ciekawe jednak brak jest zwyczajowej reakcji na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4723 PLN za euro, 3,6901 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1266 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9375 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,269% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara przyspiesza wzrosty, EURUSD powyżej 1,21 USD

Kurs EUR/PLN wymazuje wtorkową przecenę

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś kupujący odrobili w całości wtorkową przecenę. Niemniej warto zauważyć, że kurs euro w dalszym ciągu ma wyraźny problem z pokonaniem strefy przy 4,4950 zł, które na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here