Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4689 zł w poniedziałek 23 listopada
Kurs euro do złotego

W poniedziałkowy poranek obserwujemy niewielkie straty polskiego złotego względem głównych walut. Niemniej w perspektywie ostatnich kilku sesji, złotówka utrzymuje się w konsolidacji względem euro, dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego próbuje korygować zeszłotygodniowe straty

W ostatnich trzech tygodniach mogliśmy obserwowaliśmy ruch spadkowy na kursie euro do złotego. Ostatnia świeca W1 zamknęła się czarnym korpusem, poniżej wsparcia przy 4,50 zł, co przemawia za dalszym ruchem na niższe poziomy. 

Patrząc na interwał tygodniowy, para walutowa EUR/PLN wybiła dołem wsparcie przy 4,50 zł, i dopóki będzie się utrzymywała poniżej, możliwa jest kontynuacja ruchu w kierunku południowym. Najbliższe kluczowe wsparcie znajduje się przy 4,40 zł. Z kolei aby myśleć o powrocie do wzrostów, notowania musiałyby wrócić powyżej wcześniej wspomnianego poziomu 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Początek bieżącego tygodnia na globalnych rynkach finansowych przynosi podbicie apetytu na ryzyko wśród inwestorów za sprawą doniesień na temat możliwego szybkiego pojawienia się szczepionki na Covid-19. Korzysta na tym polski złoty, którego wartość dzisiaj rano utrzymuje się w okolicach maksimów z poprzedniego tygodnia. Indeks BOSSAUSD obecnie oscyluje w rejonie 88,70 pkt. – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Indeksy PMI w centrum uwagi inwestorów

Kurs EUR/PLN na niewielkim plusie

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że w poniedziałek o poranku kupujący próbują odrabiać straty po ostatnich spadkach. Niemniej warto zauważyć, że kurs euro wybił w ostatnim tygodniu wsparcie wynikające z układu 1:1 oraz wcześniejszych reakcji ceny. Dlatego też strefa przy 4,4950 zł jest na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here