Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4680 zł w poniedziałek 20 lipca
Kurs euro do złotego.

Nowy tydzień na parach z polskim złotym rozpoczyna się w dobrych nastrojach. Nasza krajowa waluta umacnia się w ujęciu do franka, euro, funta i dolara. Największy ruch widać na USD/PLN, gdzie wynosi on 0,3% na korzyść PLN. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Finax

Kurs euro do złotego odbija od oporu przy 4,50 zł

Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie uległy zmianie od czasu ostatniej analizy. Kurs EUR/PLN dotarł w ubiegłym tygodniu do strefy oporowej przy 4,50 zł, gdzie pojawili się sprzedający, obszar zaznaczony kolorem fioletowym na  poniższym wykresie pozostaje kluczowy. Dopiero w momencie wybicia górą droga do większej zwyżki zostanie otwarta. Aktualnie dopóki notowania znajdują się poniżej, możliwy jest ponowny atak na wsparcie zaznaczone kolorem zielonym.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro zbliża się do tegorocznych szczytów, EURUSD po 1,1460 USD

 – Początek nowego tygodnia handlu na rynku FX przynosi lekkie podbicie zmienności na euro pod trwający szczytu Unii. Ponadto obserwujemy nieznacznie mocniejszego PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4776 PLN za euro, 3,9113 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1658 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9120 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,312% w przypadku obligacji 10-letnich- komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN broni wcześniej pokonanego oporu 

Patrząc technicznie na wykres dzienny, sytuacja nie wygląda jednoznacznie. W ostatnim czasie kluczowym oporem była w strefa przy 4,47 zł zł, która wynikała między innymi z górnego ograniczenia układu 1:1. Niemniej rynek znalazł się w ostatnim tygodniu powyżej, a po teście do drugiej strony, widać obronę, co może wskazywac na dalszy ruch w górę w krótkim terminie. Jednak z drugiej strony należy zauważyć, że zmienność w ostatnich dniach jest ograniczona przez co konsolidacja pozostaje bazowym scenariuszem.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here