Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4669 zł we wtorek 24 listopada
Kurs euro do złotego

We wtorkowy poranek obserwujemy mieszane nastroje na polskim złotym. Wczoraj jednak nasza krajowa waluta osłabiła się do euro, dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego utrzymuje się poniżej strefy przy 4,50 zł

W ostatnim czasie na kursie euro złotego obserwowaliśmy ruch spadkowy. Po weekendzie ruch w dół wyhamował, jednak średnioterminowa tendencja wciąż pozostaje spadkowa. 

Patrząc na interwał W1 para walutowa EUR/PLN pokonała wsparcie przy 4,50 zł, i jeśli będzie się utrzymywała poniżej, cały czas możliwa jest kontynuacja ruchu w kierunku południowym. Jeżeli obecny sentyment się nie ulegnie zmianie, niewykluczona jest nawet przecena w kierunku strefy popytowej przy 4,40 zł. Z kolei aby myśleć o powrocie do wzrostów, notowania musiałyby wrócić powyżej wcześniej wspomnianego poziomu 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi powrót do zwyżki eurodolara, po wczorajszym podbiciu zmienności. Sam PLN pozostaje w zakresie wąskiej konsolidacji. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4677 PLN za euro, 3,7687 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1435 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0313 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,206% w przypadku papierów 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Bitcoin zaatakuje historyczne maksima jeszcze w tym roku?

Kurs EUR/PLN w lokalnej konsolidacji

Schodząc niższy przedział czasowy – D1, widać, że notowania utrzymują się lokalnej konsolidacji. Warto jednak zauważyć, że kurs euro wybił w ostatnim czasie wsparcie wynikające z układu 1:1 oraz wcześniejszych reakcji ceny. Strefa przy 4,4950 zł jest na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1a

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here