Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4874 zł w środę 18 listopada
Kurs euro do złotego

W czwartek rano na polskim złotym obserwujemy mieszane nastroje. Niemniej wczoraj PLN umocnił się względem głównych walut, czyli euro, dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Forex Club

Kurs euro do złotego utrzymuje się poniżej strefy przy 4,50 zł

Na kursie EUR/PLN obserwowaliśmy w ostatnich dwóch tygodniach wyraźny ruch spadkowy. W tym tygodniu przecena wyhamowała, jednak żeby mówić o powrocie do wzrostów jest zdecydowanie za wcześnie. Zamknięcie świecy W1 będzie kluczowe. Jeśli cena utrzyma się poniżej bariery 4,50 zł, większa przecena może mieć miejsce. Jeżeli obecny sentyment się nie zmieni, niewykluczony jest ruch w kierunku strefy popytowej przy 4,40 zł. Z kolei aby myśleć o wzrostowych, notowania musiałyby wrócić powyżej wcześniej wspomnianego poziomu 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Indeksy giełdowe złapały zadyszkę, czas na korektę?

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi nieco mocniejszego dolara oraz brak istotniejszych zmian na PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4613 PLN za euro, 3,7688 PLN za dolara amerykańskiego, 4,1334 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9826 PLN w relacji do funta szterlinga – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN zaatakuje kolejne wsparcie?

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że wczorajsza świeca dzienna zakończyła się sporym czarnym korpusem, obejmującym poprzednią świeczkę, co przemawia za dalszymi spadkami. Warto także zauważyć, że kurs euro wybił w minionym tygodniu wsparcie wynikające z układu 1:1 oraz wcześniejszych reakcji ceny. Strefa przy 4,4950 zł jest na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here