Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4638 zł w czwartek 26 listopada
Kurs euro do złotego

Dziś przed godziną 8:00 polski złoty nieznacznie traci do głównych walut. Złotówka osłabia się względem euro, dolara, franka i funta. Ruch na EUR/PLN wynosi około 0,2% na niekorzyść złotego. Co dalej z notowaniami PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego utrzymuje się poniżej strefy przy 4,50 zł

W tym tygodniu możemy obserwować niska zmienność na parach walutowych z polskim złotym. Patrząc na interwał tygodniowy, para walutowa EUR/PLN wybiła się w ostatnim czasie poniżej wsparcia przy 4,50 zł, i jeśli będzie się utrzymywała poniżej, cały czas możliwa jest kontynuacja ruchu w kierunku południowym. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczona jest nawet przecena w kierunku strefy popytowej przy 4,40 zł. Z kolei aby myśleć o wzrostowych, notowania musiałyby wrócić powyżej wcześniej wspomnianego poziomu 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kontynuację podbicia eurodolara do 1,1934 USD. Jednocześnie brak jest, w dalszym ciągu, większych zmian na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4648 PLN za euro, 3,7406 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1241 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0106 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,238% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Minutes EBC pretekstem do wybicia z konsolidacji na DAX?

Kurs EUR/PLN pozostaje w konsolidacji

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że dziś o poranku kupujący próbują odrabiać straty, jednak ruch wynosi zaledwie 0,2%. Niemniej warto zauważyć, że kurs euro wybił w minionym tygodniu wsparcie wynikające z układu 1:1 oraz wcześniejszych reakcji ceny. Strefa przy 4,4950 zł jest na chwilę obecną kluczowym oporem, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,4450 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here