Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4615 zł we wtorek 13 października
Kurs euro do złotego

We wtorek nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, funta i franka. Pomimo, że wczoraj do końca dnia złoty odzyskał siły po nie najlepszym rozpoczęciu tygodnia, tak dziś o poranku ponownie znajduje się pod kreską. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego poniżej niweluje wczorajsze straty

Pomimo dzisiejszych wzrostów, parząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, sytuacja przemawia raczej za dalszymi spadkami. Ostatnia świeca W1 zamknęła się wyraźnym czarnym korpusem, poniżej strefy przy 4,50 zł.

Dziś możemy obserwować nieznaczny ruch w górę, który jednak na razie trzeba traktować jedynie jako korektę. Jeśli obecna tendencja (spadkowa) się utrzyma, istnieje szansa na dalszą przecenę, nawet w kierunku strefy wsparcia przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie eurodolara oraz PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4612 PLN za euro, 3,7815 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1567 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9335 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,284% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Indeksy giełdowe w górę, Nasdaq tylko 3% poniżej historycznych maksimów

Kurs EUR/PLN w górę o poranku

Patrząc z kolei o niższy przedział czasowy – D1, mamy do czynienia z lokalną korektą po wczorajszych spadkach. Aktualnie najbliższy opór powinna stanowić strefa przy poziomie 4,47 zł. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, dopóki kurs znajduje się poniżej, należy oczekiwać dalszych spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here