Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4553 zł w poniedziałek 21 września
Kurs euro do złotego

Po weekendzie możemy obserwować niską zmienność na głównych parach walutowych z polskim złotym. W poniedziałek o poranku złotówka traci do franka, funta i euro, umacnia się jednak nieznacznie do dolara.  W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego nieznacznie w górę na początku tygodnia

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, sytuacja techniczna nie zmieniła się od czasu ostatniej analizy. Trzy tygodnie temu doszło tutaj do obrony kluczowego wsparcia, przez co kurs euro do złotego odbił się od strefy przy 4,40 zł.

Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, powinno to zapowiadać dalszy ruch w kierunku północnym, niemniej jak widać na poniższym wykresie ostatnie dwie świece W1 zakończyły się bez zdecydowania, dlatego dalszy ruch w górę nie jest do końca pewny.

Jeżeli jednak ruch w górę będzie kontynuowany, najbliższy opór powinna stanowić strefa przy 4,50 zł, która została zaznaczona kolorem fioletowym na poniższym wykresie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Dzisiaj w Japonii obchodzone jest święto, co oznacza zamknięte rynki. Kwestie polityczne mogą na chwilę zejść na dalszy plan, a inwestorzy skupią się na wypowiedziach przedstawicieli Fed w USA, w tym Jerome Powella – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Czas na głębszą korektę na rynku akcji w USA?

Kurs EUR/PLN w lokalnej konsolidacji

Patrząc z kolei na interwał D1, teoretycznie po wybiciu oporu przy 4,4230 zł, droga do dalszych wzrostów została otwarta. Niemniej jak dobrze widać na poniższym wykresie, notowania od pewnego czasu konsolidują. Aby doszło do większego ruchu trendowego, musimy zaczekać na wybicie.

Jeżeli ruch w górę będzie miał miejsce, poziom 4,4230 zł powinien aktualnie stanowić kluczowe wsparcie. Oporem pozostają z kolei okolice mierzenia 38,2% ostatniej fali wzrostowej, gdzie ostatnio pojawili się sprzedający. Dopiero wybicie tego poziomu górą może utorować drogę w kierunku 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here