Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4537 zł w piątek 18 września
Kurs euro do złotego

Po weekendzie możemy niższą zmienność  i nieznaczną słabość polskiej waluty wobec euro, jak i innych głównych walut. W piątek o poranku widać z kolei mieszane nastroje na parach z euro, dolarem, funtem i frankiem. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego bez wyraźnego kierunku w tym tygodniu

Jeśli spojrzymy na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, sytuacja techniczna nie uległa właściwie żadnej zmianie od czasu ostatniej analizy. Dwa tygodnie temu doszło tutaj do obrony kluczowego wsparcia, kurs euro do złotego odbił się od strefy przy 4,40 zł, co powinno zapowiadać dalszy ruch w kierunku północnym, niemniej ostatnia świeca W1 zakończyła się bez zdecydowania, dlatego dalszy ruch w górę nie jest do końca pewny.

Jeśli jednak wzrosty będą kontynuowane i ten tydzień zamknie się na plusie, najbliższy opór powinna stanowić strefa przy 4,50 zł, która została zaznaczona kolorem fioletowym na poniższym wykresie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie podbicie eurodolara oraz brak większych zmian na wycenie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4533 PLN za euro, 3,7576 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1429 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8792 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,355% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs EUR/USD pozostaje w konsolidacji, notowania bronią układu 1:1

Kurs EUR/PLN ma problem z wzrostami

Spoglądając z kolei na interwał D1, teoretycznie po wybiciu oporu przy 4,4230 zł, droga do dalszych wzrostów została otwarta. Niemniej jak widać na poniższym wykresie, notowania od kilku sesji utrzymują się w konsolidacji.

Patrząc na wykres typowo technicznie, poziom 4,4230 zł powinien aktualnie stanowić kluczowe wsparcie. Oporem pozostają z kolei okolice mierzenia 38,2% ostatniej fali wzrostowej, gdzie ostatnio pojawili się sprzedający. Dopiero wybicie tego poziomu górą może utorować drogę w kierunku 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here