Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4520 zł w środę 16 września
Kurs euro do złotego

W ostatnich dwóch dniach mogliśmy obserwować nieznaczną słabość polskiej waluty wobec euro. Niekorzystny sentyment utrzymuje się także w środę w godzinach porannych, choć zmienność jest niska. Złoty jest notowany jest nieznacznie pod kreską w ujęciu do franka, funta, euro i dolara. Największy ruch obserwujemy na parze GBP/PLN, gdzie funt zyskuje 0,15 % do złotego. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego będzie wyżej?

Patrząc technicznie na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, po obronie wsparcia przy 4,40 zł uaktywnili się kupujący. Szeroka strefa zaznaczona kolorem zielonym pozostaje istotną barierą popytową w długim terminie.

Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania znajdują się powyżej, możliwy jest dalszy ruch w kierunku północnym. Niemniej ostatnia świeca W1 zakończyła się bez zdecydowania, dlatego dalszy ruch w górę nie jest do końca pewny. Jeśli jednak wzrosty będą kontynuowane, jako najbliższy opór powinna stanowiąc strefa przy 4,50 zł, która została zaznaczona kolorem fioletowym na poniższym wykresie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi bardziej zdecydowanych ruchów przed wieczornym FED. Eurodolar oscyluje blisko 1,1850 USD podczas gdy PLN konsoliduje w okolicach 4,45 EUR/PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4524 PLN za euro, 3,7577 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1192 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8442 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,361% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Rynki czekają na decyzję Fed, co z kursem dolara?

Kurs EUR/PLN odbija od wsparcia

Patrząc kolei na sytuację techniczną na interwale dziennym, po wybiciu oporu przy 4,4230 zł, droga do dalszych wzrostów została otwarta. Niemniej jak widać na poniższym wykresie, notowania od kilku sesji utrzymują się w konsolidacji. Tak czy inaczej wczorajszy ponowny test poziomu i odbicie się od niego – wskazuje na przewagę popytu.

Wspomniany poziom 4,4230 zł aktualni stanowi kluczowe wsparcie. Oporem pozostają z kolei okolice mierzenia 38,2% ostatniej fali wzrostowej, gdzie ostatnio pojawili się sprzedający. Jego wybicie może utorować drogę w kierunku 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania euro (EUR/USD) wracają w okolice wsparcia przy 1,1850
Następny artykułKurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,14 zł w środę 16 września
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here