Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4510 zł w czwartek 17 września
Kurs euro do złotego

Od początku tygodnia widać słabość polskiej. Gorszy sentyment utrzymuje się także w czwartek w godzinach porannych, choć zmienność nie jest duża. Nasza waluta traci także wobec funta, euro i dolara. Największy ruch obserwujemy na parze GBP/PLN, gdzie funt zyskuje 0,65 % do złotego. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego nieznacznie w górę

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym,  sytuacja techniczna nie uległa zmianie. W ostatnim czasie doszło do obrony kluczowego wsparcia, kurs euro do złotego odbił się od strefy przy 4,40 zł, co powinno zapowiadać dalszy ruch w kierunku północnym, niemniej ostatnia świeca W1 zakończyła się bez zdecydowania, dlatego dalszy ruch w górę nie jest do końca pewny.

Jeśli jednak wzrosty będą kontynuowane i tydzień zamknie się na plusie, najbliższy opór powinna stanowić strefa przy 4,50 zł, która została zaznaczona kolorem fioletowym na poniższym wykresie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego dolara co podbija nieco presję na eurodolara oraz pośrednio zwiększa prawdopodobieństwo lekkiej korekty na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4518 PLN za euro, 3,7863 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1361 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8791 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,362% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: EURUSD w dół po decyzji Fed, czas na głębsze spadki?

Kurs EUR/PLN na niewielkim plusie

Patrząc kolei na interwał D1, w teorii po wybiciu oporu przy 4,4230 zł, droga do dalszych wzrostów została otwarta. Niemniej jak widać na poniższym wykresie, notowania od kilku sesji utrzymują się w konsolidacji, dziś kurs nieznacznie rośnie.

Tak czy inaczej pokonany poziom 4,4230 zł powinien aktualnie stanowić kluczowe wsparcie. Oporem pozostają z kolei okolice mierzenia 38,2% ostatniej fali wzrostowej, gdzie ostatnio pojawili się sprzedający. Dopiero wybicie tego poziomu górą może utorować drogę w kierunku 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here