Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4490 zł w poniedziałek 14 września
Kurs euro do złotego

Na początku nowego tygodnia obserwujemy nieznaczną słabość polskiej waluty. W poniedziałek o poranku złotówka osłabia się w ujęciu do franka, funta, euro i dolara. Największy ruch obserwujemy na parze GBP/PLN, gdzie funt zyskuje ponad 0,4% do polskiego złotego. W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego przetestuje opór przy 4,50 zł?

Jeśli spojrzymy technicznie na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, w ostatnim czasie doszło do obrony kluczowego wsparcia. Kurs euro do złotego odbił się od strefy przy 4,40 zł, co w teorii mogłoby zapowiadać dalszy ruch w kierunku północnym, niemniej ostatnia świeca W1 zakończyła się bez zdecydowania, dlatego dalszy ruch w górę nie jest 100% pewny. Jeśli jednak wzrosty będą kontynuowane, jako najbliższy opór powinna stanowiąc strefa przy 4,50 zł, która została zaznaczona kolorem fioletowym na poniższym wykresie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Polska waluta zaczęła handel w nowym tygodniu blisko poziomów zamknięcia z piątku. Generalnie zmiany w globalnej przestrzeni FX nie są duże, chociaż widać nieznaczne osłabienie dolara, co może sugerować, że rynek będzie ustawiał się pod posiedzenie FED w najbliższą środę – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Czy na EURUSD utrzyma się trend wzrostowy?

Kurs EUR/PLN z szansą na wzrosty?

Spoglądając z kolei na sytuację techniczną na interwale D1, w teorii po wybiciu oporu przy 4,4250 zł, droga do dalszej zwyżki została otwarta. Niemniej jak widać notowania od kilku sesji utrzymują się w ruchu bocznym. Tak czy inaczej pokonany poziom powinien aktualnie stanowić najbliższe wsparcie. Z kolei oporem pozostają okolice mierzenia 38,2% ostatniej fali wzrostowej, gdzie ostatnio pojawili się sprzedający. Wybicie tego poziomu górą może utorować drogę w kierunku 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here