Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4483 zł w piątek 11 września
Kurs euro do złotego

W piątek możemy obserwować mieszane nastroje na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta umacnia się nieznacznie do dolara, jednak w ujęciu do euro, funta i franka widać konsolidację. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego z perspektywą ruchu w kierunku 4,50 zł?

Patrząc technicznie na wykres EUR/PLN na interwale  tygodniowym, w ostatnim czasie doszło do obrony kluczowego wsparcia, o którym pisaliśmy już od dawna. Kurs euro do złotego odbił się od strefy przy 4,40 zł, co może zapowiadać dalszy ruch w kierunku północnym. Aktualnie najbliższy opór powinna stanowiąc strefa przy 4,50 zł, która została zaznaczona kolorem fioletowym na poniższym wykresie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Dzisiejszy handel na złotym nie wnosi zbyt wiele. USDPLN pozostaje wokół 3,75, a EURPLN przy 4,45. Nudno jest też na CHFPLN, tylko GBPPLN próbuje się podnieść po mocnym upadku z ostatnich dni odbijając do 4,81. W przyszłym tygodniu bardziej zauważalne może być pozycjonowanie się pod posiedzenie FED w środę – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: To jeszcze nie koniec spadków na rynku akcji?

Kurs EUR/PLN w bezruchu w piątek

Spoglądając z kolei na sytuację techniczną na interwale D1, po wybiciu oporu przy 4,4250 zł, droga do dalszej zwyżki została otwarta. Poziom ten powinien aktualnie stanowić najbliższe wsparcie. Z kolei jako opór należy traktować okolice mierzenia 38,2% ostatniej fali wzrostowej, gdzie ostatnio pojawili się sprzedający. Wybicie tego poziomu górą może utorować drogę w kierunku 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here