Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4423 zł we wtorek 15 grudniaKurs euro względem polskiego złotego (EUR/PLN) spada już siódmy tydzień z rzędu, ale w piątek rano notowania odbijają w górę o 0,20%. Polski złoty umacnia się wobec europejskiej waluty w próbie zbliżenia się do poziomu 4,45 zł, którego przełamanie mogłoby oznaczać kontynuację zwyżki do wyższych poziomów. Nad notowaniami pary nadal ciąży jednak ryzyko niepowodzenia rozmów między Wielką Brytanią oraz Unią Europejską, które w przypadku zrealizowania się mogłoby posłać kurs w kierunku spadkowym. Za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić 4,4480 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro w piątek, 18 grudnia 2020 roku.

  • Kurs EUR/PLN opada już szósty tydzień
  • Jeszcze pod koniec listopada za 1 euro należało zapłacić ponad 4,64 zł

Kurs euro nieznacznie odbił w górę w piątek

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4423 zł we wtorek 15 grudnia
Notowania kursu EUR/PLN. Źródło: tradingview.com

Kurs EUR/PLN w piątek odnotowuje nieznaczny wzrost o 0,2%, co kontynuuje wyprowadzenie notowań europejskiej waluty z trzymiesięcznych minimów, które wyznaczone zostały przed tygodniem w okolicach 4,42 zł. Wybicia nie można jednak nazwać zdecydowanym, bowiem aby potwierdzić siłę ruchu, konieczne byłoby wyjście kursu EUR/PLN poza zakres 4,44 – 4,46 zł.

Warto jednak pamiętać, że średnioterminowy trend nadal jest spadkowy, a obecny ruch w górę może być tylko fałszywym wybiciem. Na ten moment trudno ocenić jeszcze, czy jest to odwrócenie trendu lub ruch kontynuujący długoterminowy trend wzrostowy.

Kurs euro długoterminowo nadal w trendzie wzrostowym

https://www.tradingview.com/x/gYzu9Mv3/
Notowania kursu EURPLN w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

Spoglądając jednak na perspektywę długoterminową, to mimo trzymiesięcznej przeceny, wieloletni trend nadal jest wzrostowy. Szczególnie, że zaledwie przed sześcioma tygodniami kurs euro wobec złotego wyznaczył nowe dziesięcioletnie maksima tuż poniżej 4,65 zł.

Trend ten może być zagrożony w przypadku niepomyślnego rozwiązania kwestii brexitowej. Wielka Brytania oraz Unia Europejska mają zaledwie tydzień na uzyskanie porozumienia w sprawie nowej umowy handlowej. Jego brak może wywołać presję spadkową na europejskiej walucie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here