Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4440 zł w środę 9 grudnia
Kurs euro do złotego

W środowy poranek widać mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Wczoraj jednak złotówka umocniła się nieznacznie do euro, dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego pod kreską

Patrząc na notowania EUR/PLN w szerokim ujęciu, utrzymują się one w tendencji spadkowej. Stefa oporowa przy poziomie 4,50 zł skutecznie powstrzymuje zapędy rynkowych byków W ostatnich dniach ponownie pojawili się tutaj sprzedający, przez co wciąż istnieje szansa na ruch w kierunku strefy wsparcia przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Ostatnie 24h godziny handlu na rynku FX przyniosło ponowne podbicie eurodolara ponad 1,21 USD. Rynek żyje mieszanymi doniesieniami dot. szczepionek oraz finałem rozmów negocjacyjnych na linii UK-UE. Podbicie głównej pary walutowej wynikało ze słabości USD. Złoty ponownie testuje 4,44 EUR/PLN, co sugeruje możliwą próbę zejścia niżej w kierunku 4,40 PLN. W zakresie negocjacji POL/HUN z Brukselą rynek za domyślny scenariusz przyjmuje docelowe porozumienie – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Byki nie odpuszczają, DAX otworzy się luką wzrostową?

Kurs EUR/PLN ponownie testuje wsparcie

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że wczoraj mieliśmy do czynienia z solidną wyprzedażą. Kurs EUR/PLN ponownie znalazł się na wysokości wsparcia przy 4,4450 zł. Dynamika spadków duża, jest to także kolejny test tego poziomu, co powinno przemawiać za wybiciem w dół. W przypadku takiego scenariusza należy oczekiwać ruchu w kierunku ostatnich dołków przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here