Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4422 zł w środę 2 grudnia
Kurs euro do złotego

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować wyraźne umocnienie polskiego złotego w ujęciu do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znalazły się pod kreską. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego poniżej strefy przy 4,50 zł

Od dwóch tygodniu na parze EUR/PLN mogliśmy obserwować konsolidację. Pomimo wzrostowego sygnału na interwale W1, wspominaliśmy, że tak długo jak nie dojdzie do wybicia strefy przy 4,50 zł należy oczekiwać dalszych spadków. Wczorajszy ruch w dół potwierdza ten scenariusz, dlatego też niewykluczone, że w najbliższym czasie zobaczymy atak na strefę wsparcia przy 4,40 zł. Do końca tygodnia jeszcze co prawda sporo czasu, niemniej obecna świeca W1 nie zachęca do kupna.

EUR/PLN interwał W1

 – Środowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie wybicia eurodolara ponad 1,2 USD, rzutując również na nastroje na walutach EM/CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4440 PLN za euro, 3,6828 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0903 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9364 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,255% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Dolar pod presją sprzedających, EURUSD wybija górą

Kurs EUR/PLN dociera do wsparcia

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że kurs nie był w stanie wybić się powyżej oporu przy 4,4950, po czym doszło do dynamicznej przeceny i wybicia lokalnych dołków. Aktualnie notowania dotarły do wsparcia przy 4,4450 zł, gdzie może pojawić się reakcja kupujących, jednak w przypadku wybicia dołem – ruch może sięgnąć nawet strefy przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here