Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4390 zł we wtorek 21 lipca
Kurs euro do złotego.

Za nami kolejna dobra sesja w wykonaniu polskiego złotego. Złotówka rozpoczęła nowy tydzień od umocnienia w ujęciu do euro, funta, franka i dolara. Dziś o poranku również widać siłę PLN, który zyskuje do CHF, EUR i USD. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego dynamicznie odbija od oporu przy 4,50 zł

We wtorek obserwujemy kontynuację spadków na EUR/PLN. Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, poziomy wsparcia i oporu nie uległy zmianie od czasu ostatniej analizy. Kurs euro do złotego dotarł w ubiegłym tygodniu do strefy oporowej przy 4,50 zł, gdzie pojawili się sprzedający, obszar zaznaczony kolorem fioletowym na  poniższym wykresie pozostaje kluczowy. Aktualnie dopóki notowania znajdują się poniżej, możliwy jest ponowny atak na wsparcie zaznaczone kolorem zielonym.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Jest porozumienie na szczycie UE, kolejny impuls dla wzrostów na rynku akcji

 – Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi cofnięcie kwotowań eurodolara po informacjach o osiągnięciu porozumienia na szczycie UE. PLN pozostaje relatywnie mocny. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4527 PLN za euro, 3,8952 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1452 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9296 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,335% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN pogłębia przecenę 

Patrząc technicznie na wykres dzienny, sytuacja wygląda korzystniej dla sprzedających. W ostatnim czasie para walutowa konsolidowała w rejonach oporu przy 4,47 zł zł, jednak po weekendzie widać wyraźną przewagę podaży. Wczoraj EUR/PLN zakończył dzień pod kreską, a dziś o poranku spadki wynoszą kolejne 0,35%. Jeżeli sentyment nie ulegnie zmianie, istnieje szansa na atak strefy przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here