Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4373 zł w czwartek 17 grudniaKurs euro względem polskiego złotego (EUR/PLN) kontynuuje spadki zapoczątkowane jeszcze na przełomie października i listopada, a w czwartek rano notowania starają się odreagować zniżkę w ostatnich dniach i odbijają w górę o skromne 0,04% do 4,4373 zł. Nadal obowiązującym kluczowym poziomem dla zatrzymania spadków do niższych poziomów są okolice wsparcia na 4,40 zł. Nad kursem europejskiej waluty wciąż ciąży ryzyko niepomyślnego zakończenia kwestii umowy handlowej między Unią Europejska a Wielką Brytanią. Impas w negocjacjach może doprowadzić do scenariusza “no deal”, który może przerodzić się w chaos na europejskich rynkach. Do końca roku pozostało już tylko nieco ponad dwa tygodnie i tylko tyle czasu jest jeszcze na osiągnięcie porozumienia. Na ten moment, za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić 4,4343 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro w środę, 16 grudnia 2020 roku.

  • Kurs EUR/PLN opada już szósty tydzień
  • Jeszcze pod koniec listopada za 1 euro należało zapłacić ponad 4,64 zł

Kurs euro nieznacznie zyskuje względem polskiej złotówki

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4373 zł w czwartek 17 grudnia
Notownania kursu EUR/PLN. Źródło: tradingview.com

Kurs EUR/PLN w czwartek odnotowuje nieznaczny wzrost o 0,04% do 4,4373 zł, starając się zniwelować wczorajszy spadek oraz nieśmiale próbując wyprowadzić notowani europejskiej waluty z trzymiesięcznych minimów.

Wzrost jest ten jednak zdecydowanie zbyt mały, aby mówić o silniejszym wybiciu, które miałoby odwrócić krótkoterminowy spadkowy trend, w którym notowania kursu euro są od sześciu tygodni. Jeszcze na przełomie października i listopada, kurs EUR/PLN wyznaczył nowe 10-letnie maksima na 4,6459 zł i ten moment stał się punktem zwrotnym, który zapoczątkował spadki do obecnych poziomów.

Średnioterminowy trend zdaje się nadal być w sile, zatem możliwe jest oczekiwanie sprowadzenia notowań w dół do zakresu 4,40 – 4,42 zł.

Kurs euro nadal w długoterminowym trendzie wzrostowym

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4373 zł w czwartek 17 grudnia
Notowania kursu EURPLN w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

Długoterminowe perspektywa nadal sugeruje obowiązywanie trendu wzrostowego pomimo obecnej dwumiesięcznej przeceny. Tym bardziej świadczy o tym fakt, że zaledwie przed kilkudziesięcioma dniami kurs EUR/PLN wyznaczył nowe maksima dekady.

Trend ten może być zagrożony w przypadku niepomyślnego rozwiązania kwestii brexitowej. Wielka Brytania oraz Unia Europejska mają zaledwie tydzień na uzyskanie porozumienia w sprawie nowej umowy handlowej. Jego brak może wywołać presję spadkową na europejskiej walucie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here