Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4343 zł w środę 16 grudniaKurs euro względem polskiego złotego (EUR/PLN) spada już od siedmiu tygodni, a w środę notowania opadają jeszcze niżej: o 0,14% do 4,4338 zł. Kluczowe dla zatrzymania spadków będzie obronienie wsparcia w okolicach 4,40 zł, co mogłoby zatrzymać deprecjację do znacznie niższych poziomów. Nad kursem europejskiej waluty wciąż ciąży ryzyko niepomyślnego rozwiązania kwestii Brexitu. Impas w negocjacjach między UK a UE trwa nadal, podczas gdy do końca roku pozostało już tylko nieco ponad dwa tygodnie. Na ten moment, za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić 4,4343 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro w środę, 16 grudnia 2020 roku.

  • Kurs EUR/PLN opada już szósty tydzień
  • Jeszcze pod koniec listopada za 1 euro należało zapłacić ponad 4,64 zł

Kurs euro traci w środę względem polskiej złotówkihttps://www.tradingview.com/x/EabWnodg/

Kurs EUR/PLN we wtorek odnotowuje nieznaczny spadek o 0,14% do 4,4338 zł, co ogranicza wczorajszą próbę wyprowadzenia notowań europejskiej waluty z trzymiesięcznych minimów. W związku z tym, ostatnie próby wybicia powyżej 4,46 zł w poniedziałek i skromny wzrost we wtorek należy raczej traktować jako chybione próby wybicia ze średnioterminowego trendu spadkowego. Aby można było mówić o zdecydowanym wzroście i utrzymaniu nowych poziomów, kurs EURPLN musiałby wybić powyżej oporu w zakresie 4,46 – 4,48 zł.

Nadal obowiązującym zdaje się być trend średnioterminowy zatem możliwe jest oczekiwanie zejścia poniżej 4,42 zł.

Kurs euro długoterminowo nadal w trendzie wzrostowym

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4423 zł we wtorek 15 grudnia
Notowania kursu EURPLN w interwale tygodniowym. Źródło: tradingview.com

Spoglądając jednak na perspektywę długoterminową, to mimo trzymiesięcznej przeceny, wieloletni trend nadal jest wzrostowy. Szczególnie, że zaledwie przed sześcioma tygodniami kurs euro wobec złotego wyznaczył nowe dziesięcioletnie maksima tuż poniżej 4,65 zł.

Trend ten może być zagrożony w przypadku niepomyślnego rozwiązania kwestii brexitowej. Wielka Brytania oraz Unia Europejska mają zaledwie tydzień na uzyskanie porozumienia w sprawie nowej umowy handlowej. Jego brak może wywołać presję spadkową na europejskiej walucie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here