Naga Markets
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4327 zł w piątek 4 września
Kurs euro do złotego

Podczas wczorajszej sesji ponownie mogliśmy obserwować słabość polskiego złotego, przez co kosówka tygodnia nie wygląda najlepiej. W piątek o poranku PLN również nieznacznie osłabia się do głównych walut, a większe emocje jeszcze przed nami. Dziś pretekstem do większych ruchów będą dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy o godzinie 14:30. Co dalej ze złotówką? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro zyskuje do złotego

Patrząc technicznie na wykres EUR/PLN, mamy do czynienia z próbą wygenerowania sygnału popytowego na interwale W1. Kurs euro do złotego odbił w ubiegłym tygodniu od dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł.Za zamknięcie się obecnej  świecy W1 powyżej dolnego ograniczeni układu 1:1 (niebieski prostokąt), może zapowiadać dalszy ruch w górę. Dzisiejsza sesja powinna więc odegrać kluczową rolę, a zmienność powinna być większa z racji danych z USA, o 14:30 panamy raport NFP z rynku pracy.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekką korektę na PLN po wczorajszym „tąpnięciu” na Wall st. Sam Eurodolar pozostaje stabilny. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4339 PLN za euro, 3,7407 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1123 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9673 PLN oraz 4,9673 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,368% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Panika na Wall Street, indeksy giełdowe w USA zanurkowały

Kurs EUR/PLN na plusie w piątek o poranku

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na interwale D1, wczorajszy ruch w górę doprowadził do testu ważnego oporu przy 4,4250 zł. Jego pokonanie otwiera drogę do większej zwyżki. Z kolei w średnim terminie wsparciem pozostają okolice 4,39 zł. Dopiero zanegowanie strefy zaznaczonej na zielono może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułNasdaq i S&P 500 znacząco tracą, spadki w Europie ograniczone
Następny artykułDAX traci ponad 1%. WIG20 startuje z zapasem
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here