Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,43036 zł w poniedziałek 14 grudniaKurs euro względem polskiego złotego opada w poniedziałek o 0,39% do 4,43036 zł kontynuując już półtoramiesięczną falę obniżki, która sprowadziła notowania europejskiej waluty z poziomów powyżej 4,64 zł notowanych jeszcze pod koniec października.

  • Kurs EUR/PLN opada już szósty tydzień
  • Jeszcze pod koniec listopada za 1 euro należało zapłacić ponad 4,64 zł

Kurs euro ma utrzymać obecne poziomy w długim terminie zdaniem ING

Zdaniem analityków ING, kurs złotego pozostanie powyżej poziomu 4,40 zł w perspektywie długoterminowej.

Unijny impas został zignorowany przez rynki. Dopiero od niedawna słabość złotego jest widoczna w stosunku do rosnącego kursu EUR/USD. Jeśli ten konflikt się pogłębi, może to doprowadzić do przejściowego wzrostu kursu EUR/PLN pomimo pozytywnych nastrojów w EM. Nasz model finansowej wartości godziwej sugeruje, że poziomy EUR/PLN powyżej 4,55 oznaczają znaczne niedowartościowanie PLN i przeszacowanie poniżej 4,40.

Krótkoterminowe przekroczenia tych poziomów mogą mieć jednak miejsce. Słabość złotego w obliczu wydarzeń politycznych wydaje się być dobrym punktem do wejścia w przypadku jakichkolwiek spadków EUR/PLN w 2021 r. – komentował zespół ING.

https://www.tradingview.com/x/QX3ISu4B/

Z perspektywy technicznej, kurs euro powstrzymał jak do tej pory spadki dzięki wsparciu w zakresie 4,40-4,45 zł, jednak ostateczne utrzymanie notowań w tym przedziale nie jest jeszcze przesądzone.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here