Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4267zł w czwartek 10 grudnia
Kurs euro do złotego

W czwartkowy poranek obserwujemy mieszane nastroje na parach z polskim złotym. Notowania euro, dolara, funta i franka oscylują w rejonach wczorajszego poziomu zamknięcia sesji. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego kontynuuje spadki

Na EUR/PLN realizuje się scenariusz z ostatnich analiz. Notowania po odbiciu się od strefy oporowej przy 4,50 zł kontynuują spadki. Aktualnie kurs zbliża się do szerokiej stref wsparcia wypadającej w rejonach 4,40 zł, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, jak i układu 1:1. Miejsce to z pewnością nie będzie obojętne dla kupujących. W przypadku wybicia dołem, droga do większej przeceny zostanie otwarta.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego PLN, pomimo lekkich spadków na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4282 PLN za euro, 3,6625 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1172 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8910 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,359% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD przed decyzją EBC

Kurs EUR/PLN próbuje odrabiać straty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że wczoraj doszło do wybicia wsparcia przy 4,4450 zł, co przemawia za dalszym ruchem w dół. Wspomniany poziom powinien aktualnie stanowić kluczowy opór, tak długo jak notowania znajdują się poniżej, należy oczekiwać ruchu w kierunku 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here