Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4253 zł w piątek 11 grudnia
Kurs euro do złotego

W czwartek polski złoty umocnił się do głównych walut. Najmocniejszy ruch obserwowaliśmy na funcie, jednak euro, dolar i frank także przeceniły się w ujęciu do złotówki. Co dalej z PLN? W tej analizie sprawdzimy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego zbliża się do wsparcia

Zgodnie z nastawieniem z ostatnich tygodniu, kurs euro do dolara realizuje scenariusz spadkowy. Notowania nie były w stanie pokonać strefy oporowej przy 4,50 zł, przez co doszło do pogłębienia spadków. Aktualnie kurs zbliża się do kluczowej strefy popytowej, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych oraz dolnego ograniczenia szerokiego układu 1:1 – okolice poziomu 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi potrzymanie mocniejszego PLN oraz wyższych poziomów cenowych na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4261 PLN za euro, 3,6413 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1086 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8525 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,36% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD na plusie po EBC, poziom 1,2150 zostanie wybity?

Kurs EUR/PLN pogłębia przecenę

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że doszło do wybicia wsparcia przy 4,4450 zł, co przemawia za dalszym ruchem w kierunku południowym. Co prawda dziś o poranku notowania nieznacznie odbijają, niemniej sentyment pozostaje spadkowy. Najbliższe ważne wsparcie znajduje się w rejonach ostatnich minimów przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here