Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,42378 zł w czwartek 3 września
Kurs euro do złotego

Podczas czwartej sesji handlowej w tym tygodniu, polski złoty traci do głównych walut. Największy ruch obserwujemy na parze USD/PLN, gdzie wzrosty dolara przekraczają 0,8%, niemniej w ujęciu do euro, franka i funta również widać solidne straty złotego. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro umacnia się do złotego

Patrząc technicznie na kurs EUR/PLN, mamy do czynienia z próbą wygenerowania sygnału zakupowego. Kurs euro do złotego odbił w ubiegłym tygodniu od dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, a zamknięcie się obecnej  świecy W1 powyżej dolnego ograniczeni układu 1:1, może zapowiadać dalszy ruch w górę. Piątkowa sesja powinna więc odegrać kluczową rolę, a zmienność powinna być większa z racji danych z USA>

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kolejną próbę wygenerowania korekty na eurodolarze, co skutkuje pośrednio lekkim osłabieniem PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4144 PLN za euro, 3,7384 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0935 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9768 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,363% w przypadku papierów 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Dolar umacnia się, kruszce pod kreską, a indeksy kontynuują wzrosty

Kurs EUR/PLN na plusie w czwartek

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na interwale D1, dzisiejszy ruch w górę doprowadził do testu ważnego oporu przy 4,4250 zł. Jego pokonanie może otworzyć drogę do większej zwyżki. Z kolei wsparciem pozostają okolice 4,39 zł, Trzeba jednak pamiętać, że zanegowanie strefy zaznaczonej na zielono może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here