Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4205 zł w poniedziałek 3 sierpnia
Kurs euro do złotego.

Lipiec był solidnym miesiącem w wykonaniu polskiego złotego. Pomimo, że w ostatnim tygodniu obserwowaliśmy mieszane nastroje, tak w skali całego miesiąca złoty umocnił się do euro, dolara, funta i franka. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) broni wsparcia strefy przy 4,40 zł

Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, kurs euro do złotego dotarł w ubiegłym tygodniu do kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, gdzie pojawili się kupujący. Pierwsza reakcja wskazuje na możliwe odbicie, dlatego dopóki kurs będzie się utrzymywał powyżej zielonej strefy, bardziej prawdopodobne wydają się wzrosty.

Dopiero w momencie wybicia wspomnianej strefy dołem, większe spadki mogą mieć miejsce. Na razie jednak ruch korektywny w górę wydaje się bazowym scenariuszem.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Niemiecki indeks giełdowy DAX z szansą na głębszą przecenę?

Patrząc w perspektywie tego tygodnia, najciekawiej w kalendarzu wyglądają dane z amerykańskiego rynku pracy. Raport NFP zaskoczył pozytywnie w dwóch poprzednich sytuacjach, jednak ostatnio dane tygodniowe pokazały wzrost liczby bezrobotnych. To jednak dopiero piątek. Na początku tygodnia nacisk położony będzie na debatę wokół parkietu fiskalnego w USA. Dziś o 10:20 dolar kosztuje 3,7541 złotego, euro 4,4198 złotego, frank 4,0911 złotego, zaś funt 4,9155 złotego – komentuje Przemysław Kwiecień z XTB.

Kurs EUR/PLN w górę w poniedziałek 

Patrząc technicznie na wykres D1, widać dalszą obronę kluczowego wsparcia przy 4,39 zł. Jest to miejsce wynikające z wcześniejszych reakcji cenowych, dlatego też może tu dojść do wygenerowania większego ruchu korekcyjnego. Dopiero w przypadku gdyby doszło do wybicia dołem strefy zaznaczonej na zielono, przecena może przyspieszyć.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here