Naga Markets
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4160 zł w czwartek 27 sierpnia
Kurs euro do złotego

Wczoraj polski złoty radził sobie dość kiepsko. W środę złotówka osłabiła się do franka, euro, dolara i funta. Dziś o poranku ruch jest kontynuowany. Złoty osłabia się najmocniej w ujęciu z frankiem, gdzie CHF/PLN rośnie 0,32%. Z kolei para walutowa EUR/PLN umacnia się 0,28% Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) z szansą na wzrosty?

Patrząc na szerokie ujęcie – W1, sytuacja na kursie EUR/PLN od dłuższego czasu nie uległa zmianie. Kurs euro do złotego odbił w ubiegłym tygodniu od dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, a dziś kupujący maja szansę na powrót do środka układu 1:1.Jeżeli tydzień zakończy się na obecnych poziomach , bądź wyżej, istnieje szansa na dalsze wzrosty, nawet w kierunku strefy oporowej przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Wraz z lekkim schłodzeniem eurodolara ponownie daje się zauważyć próbę wygenerowania sygnału korekcyjnego na parach związanych z PLN. W dalszym ciągu to USD/PLN jest tutaj kluczowym zestawieniem, które miałoby zareagować na spadek EUR/USD przez 1,17 USD – komentował wczoraj po południu Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Nowe rekordy na Nasdaq i S&P500 przed sympozjum w Jackson Hole

Kurs EUR/PLN broni strefy wsparcia

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na interwale D1, notowania docierają do kluczowego oporu. Jeżeli poziom 4,4230 zł zostanie pokonany, ruch w górę może przybrać na sile. Wsparciem pozostaje oczywiście strefa zaznaczona kolorem zielonym, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych (4,39 zł). Dopiero jej pokonanie mogłoby otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

NED

Conotoxia


Poprzedni artykułNotowania brytyjskiego funta rosną do 4,92 PLN. GBP/PLN przełamuje impas oporu
Następny artykułDAX zamknął się niemal 1% wyżej, CAC40 zyskał 0,8%, a FTSE100 dodał 0,14%
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here