Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4160 zł w czwartek 27 sierpnia
Kurs euro do złotego

Wczoraj polski złoty radził sobie dość kiepsko. W środę złotówka osłabiła się do franka, euro, dolara i funta. Dziś o poranku ruch jest kontynuowany. Złoty osłabia się najmocniej w ujęciu z frankiem, gdzie CHF/PLN rośnie 0,32%. Z kolei para walutowa EUR/PLN umacnia się 0,28% Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) z szansą na wzrosty?

Patrząc na szerokie ujęcie – W1, sytuacja na kursie EUR/PLN od dłuższego czasu nie uległa zmianie. Kurs euro do złotego odbił w ubiegłym tygodniu od dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, a dziś kupujący maja szansę na powrót do środka układu 1:1.

Jeżeli tydzień zakończy się na obecnych poziomach , bądź wyżej, istnieje szansa na dalsze wzrosty, nawet w kierunku strefy oporowej przy 4,50 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Wraz z lekkim schłodzeniem eurodolara ponownie daje się zauważyć próbę wygenerowania sygnału korekcyjnego na parach związanych z PLN. W dalszym ciągu to USD/PLN jest tutaj kluczowym zestawieniem, które miałoby zareagować na spadek EUR/USD przez 1,17 USD – komentował wczoraj po południu Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Nowe rekordy na Nasdaq i S&P500 przed sympozjum w Jackson Hole

Kurs EUR/PLN broni strefy wsparcia

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na interwale D1, notowania docierają do kluczowego oporu. Jeżeli poziom 4,4230 zł zostanie pokonany, ruch w górę może przybrać na sile. Wsparciem pozostaje oczywiście strefa zaznaczona kolorem zielonym, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych (4,39 zł). Dopiero jej pokonanie mogłoby otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here