Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4150 zł w czwartek 23 lipca
Kurs euro do złotego.

Ten tydzień przebiega w bardzo dobrych nastrojach na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta wyraźnie umacnia się do franka, euro, funta i dolara. W czwartek o poranku sentyment jest kontynuowany, największy ruch widać na USD/PLN, gdzie wynosi on 0,2% na korzyść PLN. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego testuje kluczową strefę wsparcia

Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, pomimo sporej zmienności, poziomy wsparcia i oporu nie uległy zmianie od czasu ostatniej analizy. Kurs EUR/PLN przetestował w ubiegłym tygodniu do strefę oporową przy 4,50 zł, gdzie pojawili się sprzedający. Po dynamicznej reakcji podażowej notowania docierają aktualnie do szerokiej strefy wsparcia, wynikającej z dolnego ograniczenia układu 1:1 i wcześniejszych reakcji cenowych.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro do dolara najwyżej w tym roku, EURUSD po 1,1580 USD!

Pomijając dane dotyczące przemysłu i sprzedaży detalicznej, które w Polsce pojawiły się w poniedziałek i wtorek, w bieżącym tygodniu nie pojawią się już żadne na tyle istotne odczyty. To sprawia, że polski złoty prawdopodobnie pozostanie ściśle uzależniony od nastrojów inwestorów w globalnej gospodarce – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

 – Możliwe, że na fali obaw o napięcia amerykańsko-chińskie USD powróci do zwyżek ze względu na swój status bezpiecznej przystani. Na razie jednak ten efekt nie jest wyraźny dodaj analityk.

Kurs EUR/PLN pogłębia spadki

Patrząc technicznie na wykres dzienny, sytuacja wygląda korzystniej dla sprzedających. Od początku tygodnia to podaż ma wyraźną przewagę. Po powrocie ceny poniżej dolnego ograniczenia układu 1:1 spadki przybrały na sile. Aktualnie istnieje spota szansa na test wsparcia przy 4,39 zł

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEthereum najwyżej od 5 miesięcy, Bitcoin na miesięcznych maksimach
Następny artykułNotowania dolara (USD/PLN) kontynuują zniżkę, schodząc już poniżej 3,81
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here