Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4120 zł w poniedziałek 24 sierpnia
Kurs euro do złotego

Dzisiejsza sesja prawdopodobnie nie przyniesie większej zmienności na parach z polskim złotym. W poniedziałek nie poznamy ważniejszych danych makro, które mogłyby w znaczący sposób przełożyć się na zachowanie głównych kursów walutowych. O poranku PLN kontynuuje sentyment z ubiegłego tygodnia i traci do franka, euro, dolara i funta. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) reaguje w strefie popytowej

Jeśli spojrzymy na wykres EUR/PLN na interwale tygodniowym, kurs euro do złotego odbił od dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, co moze przemawiać za kontynuacją ruchu wzrostowego.

Dopiero w przypadku wybicia zeszłotygodniowych minimów, można by mówić o zanegowaniu zaznaczonej na poniższym wykresie zielonej strefy, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do przyspieszenia spadków.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Początek nowego tygodnia nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie eurodolara oraz PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4092 PLN za euro, 3,7374 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0934 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8887 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,314% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara przy 1,18 USD, co dalej z EUR/USD?

Kurs EUR/PLN odbija od strefy wsparcia

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na interwale D1, notowania większą cześć tygodnia utrzymywały się w strefie wsparcia przy 4,39 zł, ostatecznie kończąc powyżej. Obszar zaznaczony kolorem zielonym wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, i powinien w dalszym ciągu stanowić wsparcie. Dopiero jego zanegowanie może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here