Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4120 zł w piątek 7 sierpnia
Kurs euro do złotego

Pod koniec tygodnia polski złoty traci do głównych walut. W piątek o poranku złotówka osłabia się nieznacznie do euro, dolara, funta i franka. niemniej w skali całego tygodnia złoty jest względnie stabilny. Co przyniesie dzisiejsza sesja? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) odbija w strefie przy 4,40 zł

Patrząc na wykres EUR/PLN na interwale W1, kurs euro do złotego dotarł w ubiegłym tygodniu do kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, gdzie pojawili się kupujący. Niemniej w ostatnich dniach kurs konsolidował, a dopiero dziś pojawia się większe zainteresowanie kupujących.

Jeżeli wzrosty utrzymają się do końca dnia, istnieje szansa na wygenerowanie popytowej świecy na interwale tygodniowym, co może prowadzić do wzrostów po weekendzie. Niemniej przed nami jeszcze cała sesja i dane z amerykańskiego rynku pracy.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs dolara (USD) przed danymi z amerykańskiego rynku pracy NFP

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie spadki na eurodolarze, co ponownie podbija presję na wycenę PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4232 PLN za euro, 3,7366 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0829 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8894 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,267% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN w strefie wsparcia

Patrząc technicznie na wykres D1, obserwujemy odbicie od strefy wsparcia przy 4,39 zł. Obszar zaznaczony kolorem zielonym wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, dlatego też w każdej chwili może tu dojść do wygenerowania większego ruchu korekcyjnego. Dopiero w przypadku gdyby doszło do wybicia dołem, przecena może przyspieszyć.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here