Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4105 zł w piątek 24 lipca
Kurs euro do złotego.

Od początku tygodnia na parach z polskim złotym dominują pozytywne nastroje. Niemniej w piątek o poranku obserwujemy ruch korekcyjny, nasza krajowa waluta traci przed południem do franka, euro, funta i dolara. Jednak w skali całego tygodnia i tak to złotówka jest tą mocniejszą walutą. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego testuje kluczową strefę wsparcia

Patrząc na sytuację techniczną na interwale W1, możemy obserwować wyraźną przewagę polskiej waluty w ostatnich dniach. Od początku tygodnia to złoty jest walutą dominującą. W ostatnim czasie kurs EUR/PLN przetestował strefę oporową przy 4,50 zł, gdzie pojawili się sprzedający. Po dynamicznej reakcji podażowej notowania dotarły już do szerokiej strefy wsparcia, wynikającej z dolnego ograniczenia układu 1:1 i wcześniejszych reakcji cenowych, miejsce to powinno stanowić podporę dla kupujących.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Zobacz także: Czas na korektę na rynku akcji? NASDAQ z formacją podwójnego szczytu

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie schłodzenie globalnych nastrojów za sprawą spadkowych sesji w USA i Azji. Eurodolar oscyluje jednak ciągle przy 1,16 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4085 PLN za euro, 3,8017 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0994 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8322 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,342% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN pogłębia spadki

Spoglądając technicznie na wykres dzienny, pomimo ruchu korekcyjnego, sytuacja wygląda korzystniej dla sprzedających. Od początku tygodnia to podaż ma wyraźną przewagę, a dzisiejszy ruch w górę należy traktować jako chwilową korektę. Wciąż istnieje spora szansa na ponowny atak wsparcia przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here