Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4088 zł w środę 2 września
Kurs euro do złotego

Podczas trzeciej sesji handlowej w tym tygodniu, polski złoty traci wyraźnie do głównych walut. Największy ruch obserwujemy na parze USD/PLN, gdzie wzrosty dolara przekraczają 1%, niemniej w ujęciu do euro, franka i funta również widać solidne straty złotego. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro zyskuje 0,5% do złotego (EUR/PLN) 

Patrząc technicznie na kurs EUR/PLN, mamy do czynienia z niemal identyczną sytuacją od dłuższego czasu. Kurs euro do złotego odbił w ubiegłym tygodniu od dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, a następnie od jej górnego ograniczenia, na interwale W1 widać więc niezdecydowanie.

Co prawda dopóki nie zobaczymy wybicia dołem szerokiej zielonej strefy, wciąż możliwe są dalsze wzrostowy, niemniej aktualnie nie widać kontynuacji ruchu w górę, dlatego scenariuszem bazowym jest konsolidacja.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi cofnięcie się eurodolara do 1,19 USD, co powinno przynieść lekką próbę rozegrania słabszego PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,3844 PLN za euro, 3,6834 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0439 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9285 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,366% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Niekończąca się hossa na Wall Street, Nasdaq z kolejnym rekordem

Kurs EUR/PLN na wyraźnym plusie w środę

Spoglądając z kolei na sytuację techniczną na interwale D1, pomimo dzisiejszego ruchu w górę, notowania pozostają w lokalnym ruchu bocznym przy 4,39 zł. Obszar zaznaczony kolorem zielonym wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, i powinien w dalszym ciągu stanowić wsparcie. Niemniej trzeba pamiętać, że jego zanegowanie może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here