Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4040 zł we wtorek 4 sierpnia
Kurs euro do złotego.

Ostatnim miesiąc był bardzo dobry dla par z polskim złotym. Złotówka umocniła się do dolara, euro, funta i franka. Z kolei w sierpniu, przynajmniej jak na razie widać mieszane nastroje. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) broni wsparcia strefy przy 4,40 zł

Spójrzmy na sytuację techniczną na interwale W1, gdzie kurs euro do złotego dotarł w ubiegłym tygodniu do kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł. Pierwsza reakcja popytowa wskazuje na możliwe odbicie, niemniej reakcja popytowa na początku tygodnia jest słaba, dlatego należy zachować ostrożność.

Jeżeli jednak dojdzie do wybicia wspomnianej strefy dołem, większe spadki mogą mieć miejsce. Na razie jednak ruch korekcyjny w górę wydaje się bardziej prawdopodobny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Zobacz także: Czy kurs euro do dolara utrzyma trend wzrostowy?

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi wyhamowanie spadków na eurodolarze, co ogranicza bezpośrednio presję na PLN i koszyk CEE. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4106 PLN za euro, 3,7463 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0786 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9028 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,291% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs EUR/PLN pod kreską we wtorek

Patrząc technicznie na wykres D1, widać dalszą obronę kluczowego wsparcia przy 4,39 zł. Jest to miejsce wynikające z wcześniejszych reakcji cenowych, dlatego też może tu dojść do wygenerowania większego ruchu korekcyjnego. Dopiero w przypadku gdyby doszło do wybicia dołem strefy zaznaczonej na zielono, przecena może przyspieszyć.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here