Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4030 zł w piątek 28 sierpnia
Kurs euro do złotego

Wczoraj polski złoty nieznacznie tracił do głównych walut. Z kolei w piątek o poranku widać mieszane nastroje, ruchy na parach CHF/PLN, EUR/PLN i GBP/PLN są ograniczone. Niemniej patrząc na USD/PLN, dolar traci 0,4% do złotego o poranku. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) odbije w końcu od strefy wsparcia?

Jeśli spojrzymy na szerokie ujęcie – W1, sytuacja na kursie EUR/PLN od dłuższego czasu nie uległa zmianie. Kurs euro do złotego odbił w ostatnim czasie od dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, jednak kupujący wyraźnie odpuszczają, przez co określenie kierunku jest ciężkim zadaniem.

InvestCuffs

O wiarygodnym sygnale zakupowym, można by mówić w momencie kiedy rynek wyjdzie i utrzyma się powyżej dolanego ograniczenia okładu 1:1, które zostało zaznaczone kolorem niebieskim na poniższym wykresie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

 – Dzisiaj rano wartość polskiego złotego powraca jednak do zwyżek, a indeks BOSSAPLN pnie się w górę do okolic 90 pkt. Zwyżce wartości rodzimej waluty sprzyja sytuacja na szerokim rynku walutowym, gdzie dzisiaj dolar amerykański traci na wartości, pozwalając na wyraźny ruch w górę notowań eurodolara. Wycena EUR/USD w zasadzie jest dzisiaj kluczowym czynnikiem decydującym o sytuacji na polskim złotym – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Indeksy giełdowe w USA nie zwalniają tempa, Nasdaq i S&P500 coraz wyżej

Kurs EUR/PLN pomiędzy wsparciem, a oporem

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na interwale D1, również niewiele się zmieniło notowani pozostają w lokalnej konsolidacji. Dopiero jeśli poziom 4,4230 zł zostanie pokonany, ruch w górę może przybrać na sile. Wsparciem pozostaje z kolei szeroka strefa zaznaczona kolorem zielonym, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych (4,39 zł). Dopiero jej pokonanie mogłoby otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here