Naga Markets
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4016 zł w środę 26 sierpnia
Kurs euro do złotego

Wczoraj polski złoty nie radził sobie najlepiej. We wtorek złotówka traciła do franka, euro, dolara i funta. Z kolei dziś o poranku ruch jest kontynuowany. Złoty osłabia się najmocniej w ujęciu z dolarem, gdzie USD/PLN rośnie 0,37%. z kolei euro umacnia się 0,23% do złotego. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas dzisiejszej sesji.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) pozostaje w szerokiej strefie wsparcia

Sytuacja techniczna na kursie EUR/PLN od dłuższego czasu nie uległa zmianie. patrząc na interwał W1, kurs euro do złotego odbił w ubiegłym tygodniu od dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia przy 4,40 zł, niemniej kupujący mają wyraźny problem z wyjściem an wyższe poziomy.Co prawda dopóki nie zobaczymy wybicia dołem szerokiej zielonej strefy, wciąż możliwe są dalsze wzrostowy, niemniej aktualnie nie widać kontynuacji ruchu, dlatego scenariuszem bazowym jest konsolidacja.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian zarówno na eurodolarze jak i na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4002 PLN za euro, 3,7258 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0863 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 4,8879 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,35% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara pozostaje przy 1,18 USD

Kurs EUR/PLN odbija od strefy wsparcia

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na interwale D1, notowania pozostają w lokalnym ruchu bocznym przy 4,39 zł. Obszar zaznaczony kolorem zielonym wynika z wcześniejszych reakcji cenowych, i powinien w dalszym ciągu stanowić wsparcie. Niemniej trzeba pamiętać, że jego zanegowanie może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here